kursy lotnicze, gdzie polecicie ?

kursy lotnicze, gdzie polecicie ?

Trudno się zdaje kurs lotniczy? Od dziecka mi się marzy zostanie pilotem. Na razie chce zacząć od małych samolotów, ale może w przyszłości będę latał tymi większymi. Doradzicie mi coś i opowiecie o tym?

Odi

Posty: 4

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

mJaUrVcEin

Posty: 14

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

englandrm

Posty: 25

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi różne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

kikiriki2k

Posty: 9

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem niezmiernie usatysfakcjonowany. Mają instruktorów, którzy faktycznie potrafią nauczyć. Raduję się, że tutaj jestem i mam nadzieje, że zdam egzamin państwowym.

figo

Posty: 8

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to mnóstwo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego mnóstwo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś faktycznie niezmiernie poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, wobec tego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

BBGGRR2

Posty: 2

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w jakim zmieszczą się dwie osoby. To byłoby ładne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, natomiast może w przyszłości?

wieszdo87

Posty: 12

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

jurcio

Posty: 6

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

edyta123

Posty: 11